(+420) 603 917 171

Novinky

16. 3. 2017

Nová řada převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky

Dovolujeme si upozornit, že je k dispozici nová řada olejů a maziv pro manuální převodovky. Nová řada produktu nahrazuje stávající oleje pro manuální převodovky. Nová řada zahrnuje nové názvy produktů při zachování stejné formulace pro většinu produktů a zároveň dochází k racionalizaci některých produktů.

Olej pro manuální převodovku je v podstatě mazivo pro mechanické převody vozidla, kterým může být jak osobní automobil tak těžký užitkový automobil. Manuální převodovka sestává z převodové skříně a nápravy.

Pro řadu převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky platí, že oleje pro převodové skříně splňují specifikaci API GL-4 a oleje pro nápravy splňují specifikaci API GL-5. Navíc ke specifikacím API, některé produkty pro manuální převodovky mají  také  OEM specifikace  od Mercedes Benz, MAN, SCANIA, VOLVO, ZF a dalších,  poté co oficiálně splnily technické požadavky stanovenými těmito OEM.

Staré názvy převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky
 • TRANSMISSION SYN FE 75W-90
 • TRANSMISSION RS FE 80W-90
 • TRANSMISSION RS FE 80W-140
 • TRANSMISSION SYN FE 75W-140
 • TRANSMISSION XS FE 75W-80
 • TRANSMISSION MS FE 75W-80
 • TRANSMISSION TI 75W-80
 • TRANSMISSION XI 75W-90
 • TRANSMISSION TM 80W-90
 • TRANSMISSION TM 85W-140
 • EP B 80W-90
 • EP B 85W-90
 • EP 80W-85
 • EP 80W-90
Výše jsou uvedeny názvy výrobků ze staré řady, s různými názvy řady produktů (TRANSMISSION, EP B, EP)  a různými příponami (XS, RS, TI, XI, TM …). Společný názor několika zainteresovaných stran byl, že tato řada je obtížně srozumitelná, zejména z hlediska hierarchie a použitelnosti (aplikace) maziv, protože neexistuje systémová struktura pojmenování. 
 
Aby se bylo možné v této řadě převodových olejů pro manuální převodovky lépe orientovat, je důležité stanovit jasnou strukturu této řady.
Dalším poznatkem je, že v této řadě olejů také existuje duplicita, pokud jde o specifikace výrobků.
 
Cíle projektu nové řady převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky

Pro zlepšení prodejních výsledků produktů z řady převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky, je důležité stanovit jasnou strukturu této řady pomocí použití nových názvů reprezentujících použití (aplikaci) a hierarchii každého produktu a rovněž i racionalizaci v případech, kde je to nezbytné.

Proto je nová řada převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky strukturována do dou částí:

 1. reorganizovat řadu převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky použitím nových názvů reprezentujících použití (aplikaci) a hierarchii každého produktu

 2. racionalizovat celou řadu převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky z 27 produktů na 22 produktů

Struktura vytvořen nových názvů

Převodní tabulka ze starých názvů na nové názvy

Aplikace

 • DUAL – to znamená produkt, který může být použit pro převodovky i nápravy
 • GEAR – to znamená produkt, který se používá pouze pro převodovky
 • AXLE – to znamená produkt, který může být použit pouze pro nápravy
Hierarchie

Toto číslo představuje úroveň výkonnosti, proto čím vyšší číslo, tím lepší je výkon. Proto GEAR 9 nabízí vyšší úroveň výkonu než GEAR 7.

Racionalizace řady převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky

Počet produktů řady převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky bude racionalizován z 27 produktů na 22 produktů. ( Poznámka: v našich podmínkách se používá pouze část produktů)

Nahrazené produkty mají v celosvětovém měřítku velmi nízké objemy prodeje a jsou nahrazeny jinými produkty, které mají bud´ podobnou formulaci nebo podobné specifikace a mají podobné nebo nižší výrobní náklady. 

Racionalizace produktů

Příklad: TRANSMISSION AXLE 7 80W-90

Produkt TRANSMISSION TM 80W-90 nahrazuje produkt EP B 80W-90 a nový název produktu TRANSMISSION TM 80W-90 je TRANSMISSION AXLE 7 80W-90

Nové etikety nové řady převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky

Na etiketách došlo pouze ke změně názvu produktu, k žádné další změně nedošlo – např. změna tvaru obalů, barvy balení, textů popisků, fontů písma, piktogramů atd…

Pro ilustraci, toto jsou příklady, jak vypadají nové etikety. Nové produkty si již také můžete prohlédnout v naší nabídce zde:

Marketingová podpora

Našim obchodním partnerům budeme poskytovat následující marketingové nástroje na podporu prodeje nové převodových olejů TOTAL pro manuální převodovky:

 • novou referenční příručku (brožuru) s kompletní řadou převodových olejů TOTAL pro manuální převodové skříně, nápravy i automatické převodovky s kompletními specifikacemi, schváleními a výkonovými úrovněmi.  
 • marketingové propagační listy k některým klíčovým produktům
 • kompletní dokumentaci k produktům, tj. technické a bezpečnostní listy atd.

  

Tyto marketingové nástroje jsou v naší společnosti k dipozici. Pro více informací nás kontaktujte na tel. 603 917 171

Skladem již máme většinu produktů z této nové řady převodových olejů pro manuální převodovky.

Kompletní nabídku nových produktů včetně dostupných balení naleznete na našem Eshopu.

Kontaktujte nás

Vážení zákazníci, potřebujete více informací? Nejste si jistí, který produkt je vhodný pro vaše potřeby? Prosíme, využijte kontakty níže nebo vyplňte formulář níže a člen našeho technického týmu vás bude co nejdříve kontaktovat. Rádi Vám poradíme nebo připravíme nabídku na míru.

Adresa

Jateční 540/4, 170 00 Praha 7, Holešovice

Email info@novakoil.cz
Volejte (+420) 603 917 171
captcha
© Copyright 2014 developed by PiXOLO. All Rights Reserved.