(+420) 603 917 171

Novinky

8. 3. 2016

Pozor na falešné oleje

O tom, že zboží známých značek nemusí být vždy pravé, slyšel snad každý z nás. Více či méně povedené plagiáty produktů zejména oděvních značek leckdo poznal i osobně a tyto praktiky se nevyhýbají ani luxusním doplňkům, taková falešná kabelka Luis Vuitton Šárky Grossové vstoupila do dějin. A pochopitelně měli jsme tu i aféru s falešným alkoholem a málokomu uniky podvody s ředěním pohonných hmot. Ale napadlo vás, že pravý nemusí být ani motorový olej, který si kupujete?

Ruská policie totiž na sklonku prosince odhalila případ opravdu masivního pančování motorových olejů. Už z přiložených fotografií pochopíte, že ač schován ve zpustošených prostorách měl organizovaný gang k dispozici dobré vybavení, které umožňovalo padělat značkové oleje ve velkém - v rozličných baleních a libovolných množstvích. A zdání tady nebude klamat - gang si takto měl přijít na 12 miliard rublů (cca 4,01 miliardy korun) ročně. Předpokládáme, že šlo o obrat, pakliže by to byl zisk, jednalo by se o vskutku mimořádně výnosný „byznys”.

Celému zátahu předcházelo dlouhodobé vyšetřování, v jehož důsledku policisté kontrolovali veškeré sklady a výrobce v Moskvě a moskevském regionu. V polorozpadlých halách pak bylo objeveno „70 tun falešného oleje zabaleného ve více než 80 000 kanystrech připravených k prodeji“. Mimo to policisté zajistili také celou řadu etiket firem, mezi něž patří Shell, Mobil, Castrol, Total, BP, Liqui Moly či Elf. To všechno si podvodníci sami vyráběli.

Aby toho nebylo málo, dotyční zašli ve své drzosti tak daleko, že vytvářeli i falešné verze olejů certifikovaných značkami Ford, Mazda a Toyota. Ty byly stejně jako zbytek „produkce“ nabízeny za mnohem nižší cenu než originální zboží, logicky však zároveň nedosahovaly standardů daných firmami, jejichž nálepky se skvěly na kanystrech. Takový stav pak samozřejmě může způsobit škody na motorech, které takové oleje budou používat.

Mimo olejů policie v souvislosti s pančováním olejů zadržela na místě pět osob. Šestá pak byla zatčena na moskevském letišti Šeremeťevo, když se snažila „pláchnout“ do Číny s velkou sumou peněz. Tím nám dostupné informace končí, více než slova vám ovšem poví obrazová dokumentace. Zatím nemáme informace o tom, kde všude mohl pančovaný olej skončit, i kdyby se ale jednalo jen o ruský trh, nikde není psáno, že tento gang musel být jediný na světě. Jak vidno, podvádět se dá opravdu se vším...

Zdroj: http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pozor-na-falesne-oleje-podivejte-se-do-pancovaci-dilny-mela-obrat-4-miliardy-rocne/

 

 

Kontaktujte nás

Vážení zákazníci, potřebujete více informací? Nejste si jistí, který produkt je vhodný pro vaše potřeby? Prosíme, využijte kontakty níže nebo vyplňte formulář níže a člen našeho technického týmu vás bude co nejdříve kontaktovat. Rádi Vám poradíme nebo připravíme nabídku na míru.

Adresa

Jateční 540/4, 170 00 Praha 7, Holešovice

Email info@novakoil.cz
Volejte (+420) 603 917 171
captcha
© Copyright 2014 developed by PiXOLO. All Rights Reserved.