Zpět na přehled článků

2. 5. 2021

Nový typ převodového oleje TRANSELF NFX 75W

Společnost TOTAL pokračuje ve vývoji produktů pro vozidla RENAULT a NISSAN, jejímž výsledkem je nový syntetický převovodý olej pro vysoce zatížené převodovky vozidel RENAULT, NISSAN a MITSUBISHI.

Tradičně dlouhodobá spolupráce společnosti TOTAL a RENAULT v provozních náplních s komerční značkou ELF přináší další nový moderní výrobek pro osobní a lehké užitkové automobily.  Jedná se o výkonný typ nízkoviskózního syntetického převodového oleje TRANSELF NFX 75W pro vysoce zatížené převodovky vozidel Renault, Nissan, Mitsubishi.

 Viskozitní rozsah SAE 75W představuje formulaci oleje s minimálními třecími odpory, jež umožňuje u vozidel dosáhnout spolu v kombinaci s lehkoběžnými motorovými oleji výrazných úspor ve spotřebě paliva. Olej vyniká vysokou tekutostí a zesílenou ochranou řadících synchronů, což zajišťuje snadné plynulé řazení, a to i při extrémně nízkých teplotách. Formulace je rovněž kompatibilní s předchozími typy převodových olejů TRANSELF NFJ 75W-80 a TRANSELF NFP 75W-80 a umožňuje oba typy těchto olejů nahradit.