Zpět na přehled článků

31. 5. 2021

TOTAL NEWS 04 | 21

TOTAL CENTRAL EUROPE Newsletter

MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE S PSA

O naší roli ve velké fúzi firmy PSA (Peugeot, Citroën a německý Opel) s automobilkou Fiat Chrysler Automobiles jsme psali v minulém newsletteru. V tom aktuálním vám přiblížíme, jak silné je naše spojení se skupinou PSA. Toto strategické partnerství se opírá o pět klíčových bodů:

 • TOTAL je technickým referentem skupiny PSA.
 • TOTAL je předním dodavatelem olejů a maziv do výrobních závodů skupiny PSA. Je také jedinou značkou, kterou společnost doporučuje pro všechna vozidla v záruce.
 • Výhradně naše produkty jsou doporučovány také v rámci poprodejního servisu. Exkluzivní partnerství v e-motorsportu pro značky Peugeot, DS a Opel.
 • Spolupráce ve vývoji elektroaut – integrace platforem be:mo a Free2Move a propojení jejich funkcí, jako je doplňování paliva, nabíjení a mytí v rámci aplikace pro profesionální i soukromé zákazníky.

NOVÉ PARTNERSTVÍ TOTAL
& MICROSOFT

Se společností Microsoft jsme se dohodli na spolupráci jako strategičtí partneři pro další digitální transformaci a podporu pokroku směrem k nulovým emisím. Microsoft se veřejně zavázal využívat 100% obnovitelné zdroje až do roku 2025. Naší ambicí je ve stejném roce dosáhnout 35 GW obnovitelné elektrické kapacity. O pět let později už téměř 100 GW. Softwarové firmě budeme pomáhat při zajišťování obnovitelné energie prostřednictvím dohod o nákupu energií. Příkladem je Španěl- sko, kde jsme uzavřeli první dohodu o výkonu 47 MW.

Naší ambicí je dostat se do roku 2050 na čistou nulu. Proto v TOTALU budujeme portfolio aktivit v oblasti obnovitelných zdrojů a elektřiny, které by do roku 2050 mělo představovat až 40 % našich prodejů. Na konci roku 2020 byla celosvětová kapacita výroby energie naší firmy okolo 12 GW, včetně 7 GW obnovitelné energie. Budeme i nadále rozšiřovat toto pod- nikání tak, abychom do roku 2030 dosáhli 100 GW hrubé výrobní kapacity z obnovitelných zdrojů. V oblasti obnovitelných energií chceme patřit mezi top 5 společností na světě.

NAŠE MAZIVA DOBÝVAJÍ SVĚT

DALŠÍ ÚSPĚŠNÁ SCHVÁLENÍ

Německý výrobce převodů a pohonů SEW Eurodrive dal zelenou našim olejům. Konkrétně jde o řadu CARTER EP, syntetické oleje CARTER SH a syntetický polyalkylenglykolový olej CARTER SY 220.

Na palubě vítáme i společnost FLENDER. Jde o předního světového dodavatele převodovek, spojek a generátorů do odvětví větrné energie, výroby cementu, vodohospodářství apod. Stejně jako před- chozí výrobce i FLENDER schválil převodové oleje řady CARTER EP. Přidal k nim však i CARTER XEP a zároveň doporučuje používání těchto produktů pro své čelní, kuželové a planetové převodovky.

Staronové schválení vydal také německý výrobce užitkových vozidel a autobusů MAN Truck & Bus. Ten bude ve svých motorech využívat produkty NATERIA MJ 40 a NATERIA MP 40 dle specifikace M3271-4 a M3271-2.

QUARTZ 9000 FUTURE GF6 0W-20

Motorový olej QUARTZ 9000 GF6 0W-20 » jsme vyvinuli syntetickou technologií TOTAL AGE-RESISTANCE TECHNOLOGY. Ta poskytuje extrémně vysokou ochranu spalovacího motoru. Motorový olej doporučujeme hlavně pro poslední gene- race malolitrážních (tzv. downsized) benzinových spalovacích motorů vybavených systémy Stop & Start a pro hybridní pohony vyžadující syntetické motorové oleje s minimálními třecími odpory viskozitního rozsahu SAE 0W-20.

Díky nejmodernějším výkonovým speci- fikacím API SP a ILSAC GF-6A poskytuje olej účinnou ochranu před efektem LSPI (low speed pre-ignition – předčasné sa- movznícení paliva při nízkých otáčkách motoru), který způsobuje klepání a předčasné opotřebení motoru.

Struktura oleje QUARTZ 9000 FUTURE GF6 0W-20 podporuje výraznou úsporu paliva, více než 3 %! Splňuje tak zejmé- na výkonové požadavky značek vozidel HONDA, TOYOTA a MITSUBISHI.

Velmi účinně také chrání systémy na redukci emisí. A tím dokazuje šetrnost k životnímu prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

 


NOVÁ ŘADA FUEL ECO SAE 10W-30

MOTOROVÝ OLEJ PRO SPALOVACÍ MOTORY UŽITKOVÝCH VOZIDEL

V rámci vývoje motorových olejů dle „Action Plan 2021“ přicházíme s novou generací Fuel Economy viskozitního rozsahu SAE 10W-30. Tato maziva se zaměřují na úsporu paliva ve spalovacích moto- rech užitkových vozidel. Jde o průřez segmentem užitkových vozidel, pro něž jsou určeny následující motorové oleje.

RUBIA TIR 7400 FE 10W-30

NEZTRATÍME SE ANI V ZEMĚDĚLSTVÍ

TRACTAGRI HDZ 15W-40 A 10W-40

Nízkopopelnaté oleje TRACTAGRI HDZ jsme v TOTALU vyvinuli speciálně pro dieselové motory zemědělských strojů s částicovým filtrem (DPF) i bez něho. Splňují mezinárodní normy ACEA E9, E7 a API CK-4/SN, které zabezpečují vylepšenou stabilitu ve smyku a odolnost proti oxidaci.

TRACTAGRI HDZ 10W-40 » navíc vyniká vysokou tepelnou sta- bilitou. Díky této vychytávce olej zvládá účinné mazání horkých částí motoru i během náročné práce v letním období.

Tyto oleje jsou schváleny výrobci:

 • MB Approval 228.31
 • Volvo VDS 4.5
 • Cummins CES 20086
 • Deutz DQC III-18 LA
 • vhodné pro techniku John Deere JDQ 78X
 • doporučené pro motory Caterpillar, CNH MAT, Iveco, Case,
 • New-Holland, Claas, Fendt, Same, Massey-Ferguson, McCormick, Valtra...

DYNATRANS MPV

Olej DYNATRANS MPV je správná volba pro zemědělskou a sta- vební techniku, a to pro převody s mokrými brzdami, automa- tické převody, hydrostatické převody, torzní měniče, hydraulické systémy i posilovače řízení. DYNATRANS MPV je vhodný olej pro širokou řadu zemědělských a stavebních strojů. Umožňuje tak re- dukovat počet skladovaných maziv.

DYNATRANS MPV se vyznačuje výkonovou specifikací API GL-4.

Tento olej schválili výrobci:

 • Massey-Ferguson CMS M1145/M1143
 • Valtra G2-08
 • ZF-TE 03E/03L/05F/06P/17E/21F
 • Volvo CE WB 101
 • Cummins CES 20086
 • Deutz DQC III-18 LA
 • MB Approval 228.31
 • Volvo VDS 4.5
 • splňuje požadavky John Deere JDM J20C,
 • Ford M2C 13D/FNHA 2C 201.00,
 • McCormick HTX, Claas i Renault Agriculture
 • vhodný pro techniku Case, New Holland, CNH MAT,
 • Komatsu, AGCO

CHRÁNÍME OPERÁTORY OBRÁBĚCÍCH STROJŮ

Novým trendem v kovoobrábění je používání výhradně bezpečných kapalin bez obsahu biocidní adi- tivace. Je tím zajištěna bezpečnost operátorů obráběcích strojů, kteří jsou s obráběcími kapalinami v přímém kontaktu a u kterých poměrně často dochází k podráždění pokožky nebo vzniku alergie právě v důsledku nebezpečných aditiv v kapalinách.

Nové kapaliny SPIRIT 5000 X » a SPIRIT 7000 X » jsou v porovnání se standardními kapalinami stejně odolné vůči bakteriím, a dokonce až dvojnásobně odolnější vůči vzniku plísní. To vše díky použití nových, speciálních aditiv. Ta účinně chrání kapalinu před bakteriemi, plísněmi i kvasinkami a zároveň chrání i operátory strojů svou nezávadností.

Oproti konkurenčním kapalinám je velkou výhodou těchto kapalin prázdný bezpečnostní list (nemá žádné CLP značení). Navíc je řada SPIRIT X opravdovým specialistou na práci s hliníkem, a to díky vysoké kompatibilitě s jeho slitinami. Kapalinu lze použít při závitování a vrtání velkého rozmezí průměrů.

Spirit 7000 X neobsahuje ani minerální olej. Místo něj využívá estery, které zajišťují mimořádný řezný výkon. Tím je tato kapalina předurčena nejen pro slitiny hliníku, ale i pro titanové slitiny a ty nejnáročnější operace.

Newsletter si můžete stáhnout na konci tohoto článku.